EnglishLietuvių

Kiltis ir slinktis

Gimė ir augo Antakalnyje užkietėjusių meninkų šeimoje, kur šnekėti dailės kalba teko išmokt anksčiau už lietuvių, o mojuoti teptuku anksčiau nei šaukštu. To paties mikrorajono 22-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar M.Daukšos) turėjo galimybę patirti literatūrinės klasės privalumus, direktoriaus - saugumiečio grūmojimus, pirmojo pankų – anarchistų – folkloristų būrelio laisvamaniškumą, bei legendinio Dinozauro vadovaujamo mokyklos choro nuotykius. Muzikinę erudiciją, pirštų miklumą bei lūpų stangrumą tobulino šauniojoje B.Dvariono muzikos mokykloje, pūsdamas birbynę ir stebėdamas žavius kanklininkių judesius. Pirmieji gitariniai pasažai ir dainos gimė ūmaus brendimo laikotarpiu, leidžiant vasaras agcheologinėse ekspedicijose ant Reškutėnų piliakalnio.Ten tūnojusi baltų dvasia, krivio Girininko užkalbėta, atvedė maištingą sielą iki istorijos studijų šlovingame Stepono Batoro universitete.

Tačiau aistra moterų gundymo įrankiui – gitarai, pasirodė besanti stipresnė už meilę plunksnai, o senoviniai Alma Mater rūsiai mielesni už biblioteką. Taigi, pasikvietus dar keletą bendraminčių, gimė „Skylė“- keista draugija, savo pavadinimu sugluminusi net visko mačiusiais filologes. Tačiau žaisti partizanus rūsiuose pavyko neilgai. Keistas muzikinis braižas neliko nepastebėtas ne mažiau keistesnės režisierės Vegos Vaičiūnaitės bei žemaičių princesės Smilgevičiūtės.

Pirmoji dama inspiravo naujus kūrybinius blyksnius bei muzikinius potėpius kartu su teatru Miraklis. Antroji – apkerėjo šeimyninio gyvenimo perspektyvomis bei eliminavo Radzevičių iš kritiko Užkuraičio sudaryto filologėms potencialiai povojingų vokalistų sąrašo. Įvykių verpetas taip pakylėjo beužgimstantį kompozitorių, kad jis net neišvažiavo į Suomijos universitetą, į kurį per neapsižiūrėjimą buvo įstojęs. Į realybę trumpam sugrąžino tvirtas Bumblausko pirštas, privertęs Radzevičių palikti pėdsaką ir mokslo tyruose – išgimdyti enciklopediją „Lietuvos roko pionieriai“. Veikalas atnešė magistro laipsnį, bet, deja, negarantavo šiltos kėdės valdiškų pinigų plovyklose. O aisringosios mūzos to ir telaukė: ir vėl pasiglemžė mokslinčių į gūdžią kūrybos girią, ir vėl privertė brėžti pažįstamą judesį per gitaros stygas. Ir judesys nenuėjo veltui. Viena po kitos pasipylė dainos, roko operos, miuziklai. Kūrybos magija vertė ne tik kurti, bet ir bandyti dalintis pačio proceso žavesiu su savo kelio dar ieškančiomis sielomis. Taip gimė keletas tarptautinių jaunimo muzikinių projektų.

Ne visa veikla tilpo „Skylės“ būrelio rėmuose, tad kūrėjui teko prisiimt ir platesnių atsakomybių – įtaigos „Via artis“ įkūrimo, Smilgevičiūtės puoselėjimo ir šio puslapio atsiradimo.

Ernestas Vampyrickas, 2009 balandis