EnglishLietuvių

Kertinės datos

1972 m. Vilniaus Antakalnio ligoninėje pasaulį išvydo apie 3 kg, apie 53 cm, žydraakis vyriškos lyties atstovas.

1975 m. Antakalnio darželyje likimas lėmė sutikti būsimą iškilų Lietuvos vyrą, ginklo brolį, geriausią akordeonistą tarp verslininkų bei geriausią verslininką tarp akordeonistų – Mantvydą Kodį.

1981 m. birbynininkų vadas Jonas Bikauskas, apsilankęs Roko Radzevičiaus mokykloje, konstatavo faktą, kad Rokas Radzevičius yra potencialus birbynės pūtėjas ir nuo šiol turėtų tobulinti įgūdžius B.Dvariono muzikos mokykloje.

1985 m. kartu su tėvais vasarojant prie Kretuono ežero, kilo noras aplankyti ten kasinėjusių A. Girininko vadovaujamų archeologų ekspediciją. Vizitas užsitęsė kokius 6 metus bei atvedė iki istorijos studijų VU.

1989 m. mokyklos diskotekoje, kartu su grupe “Erkė maiše”, pirmą kartą viešai atliko vietinį direktorių pašiepiančią savo kūrybos dainą “Katinas”. Merginų aplodismentai padarė tokį neišdildomą įspūdį, kad Rokas Radzevičius negali nustoti grojęs iki šių dienų.

1991 m. kartu su keletu studentais tapusių mokyklos draugų VU medicinos fakulteto rūsiuose įkuria pankuojančių inteligentų būrelį “Skylė”.

1995 m. susipažinus su režisiere Vega Vaičiūnaite, muzikiniai blyksniai įgavo teatrines formas. Geras apšilimas su trupės “Miraklis” spektakliais atvedė ir iki roko operos ”Jūratė ir Kastytis” sukūrimo.

1996 m. VU bibliotekoje aptikus Smilgevičiūtę, niūri viengungiška partizano kasdienybė ėmė neišvengiamai artėti link jaukios šeimyninės idilijos.

2000 m. apsigynė magistrinį darbą elektroninės enciklopedijos pavidalu „Lietuvos roko pionieriai”. Pirmą kartą VU istorijoje į darbo gynimą buvo atnešta ne šūsnis popierių, o kompaktinis diskas.

.
2006 m. piligriminė kelionė į Indiją padėjo galutinai susiformuoti patriotinėms nuostatoms ir įtvirtinti suvokimą, kad reikia remtis į savo šaknis ir kultūrą, o ne į užjūrio pasakas.

2008 m. pirmas oficialus kūrybinių vaisių įvertinimas. Kartu su Smilgevičiūte sukurta daina “Auksinis ruduo” autorinių teisių gynėjų organizuotame konkurse pelnė pirmą vietą, o Roko Radzevičiaus krūtinę papuošė medaliukas.

 

2012 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos premija apdovanotas istorikas Rokas Radzevičius už dėmesį mažai tyrinėtiems Lietuvos muzikinės kultūros reiškiniams knygoje „Lietuvos roko pionieriai”.