EnglishLietuvių

Ar jums reikalingas ramybės sodas?

Ar jums reikalingas ramybės sodas?

Lina Kasperavičiūtė

Straipsnis laikraštyje "Apie tave ir tau" (1998 m.)

     Visi žinome daugybę gerai patikrintų tradicinių atsipalaidavimo būdų: pasivaikščiojimas gryname ore, šokiai, karšta vonia ir t. t. Šiuolaikinėje visuomenėje daugeliui žmonių, nuolat patiriančių stresą, natūralus atsipalaidavimas yra neįmanomas. Jiems reikalinga koncentruota atsipalaidavimo forma, greitas ir gilus poilsis.
     Pirmąją profesionalią lietuvių kalba išleistą relaksacijos su muzika kasetę "Ramybės sodas" galima įsigyti ir Šiauliuose, "Žiburio" knygyne.
     Ši kasetė yra efektyvi pagalba norintiems atstatyti prarastą pusiausvyrą, nusiraminti, padidinti darbingumą, susilpninti skausmo pojūtį, per trumpą laiką pailsėti, greičiau užmigti. Tai ne tik atsipalaidavimo priemonė. Ji efektyvi po miokardo infarkto, bronchinės astmos, opaligės, stenokardijos, hipertoninės ligos profilaktikai. Vienas iš prisidėjusių prie projekto įgyvendinimo autorių, Psichologinės ir socialinės paramos fondo direktorius psichologas Artūras Deltuva pažymėjo, kad "pavyko iš karto - gerai". Kasete susidomėta Europos šalyse, pvz. Vokietijoje. Ten ji bus platinama.
     Atsakydamas į klausimą apie tai, kas yra relaksacinė muzika, A. Deltuva pažymėjo, jog lengviau pasakyti, kas nėra relaksacinė muzika. Tai visi "bum bum" stiliai. Atpalaiduojanti muzika yra neutrali, ji nei liūdna, nei linksma, gal šiek tiek monotoniška, gamtos garsai, styginių instrumentų muzika. Dažniausiai - nuolat skambančių motyvų kartojimas.
     Projekto koordinatoriams, šiaulietei K. Vaivadaitei ir vilniečiui R. Žyliui pasisekė. Sutikę roko grupės "Skylė" muzikantą Roką Radzevičių, paprašė pagelbėti. Davė paklausyti pavyzdžių. Atėjęs į kitą susitikimą, R. Radzevičius atsakė: "Aš nekursiu tokios šarlataniškos muzikos kaip pavyzdžiai, bet pabandysiu ką nors geriau sumąstyti". Tekstą kasetei įrašė gerai žinomas psichoterapeutas R. Petronis.
     Projekto autoriai jau mąsto apie relaksacinės muzikos kasetę kūdikiams - vietoje lopšinių, kurių vis tiek mamos kūdikiams beveik nedainuoja.
     Ši profesionaliai parengta kasetė taps geru pagalbininku kiekvienam, siekiančiam vidinės pusiausvyros, o visos lėšos, surinktos pardavus kasetę, skiriamos pagalbos vaikams su negalia programoms, kurias vykdo Psichologinės ir Socialinės paramos fondas.