EnglishLietuvių

Relaksacinė muzika gelbsti ir nuo pagirių

Relaksacinė muzika gelbsti ir nuo pagirių

 Artūras JANČYS

Gegužės 19 d. poeto Kęstučio Navako knygyne buvo pristatyta pirmoji Lietuvoje profesionaliai parengta relaksacijos kasetė "Ramybės sodas", skirta autogeninėms treniruotėms. Kasetę pristatė jos leidėjas - Socialinės ir psichologinės pagalbos fondas iš Vilniaus. Fondo direktorius psichologas Artūras Deltuva paaiškino, kad ši organizacija vykdo socialinės ir psichologinės pagalbos žmonėms su negalia ar atsidūrusiems ties gyvenimo krize programas. Idėją išleisti relaksacinės muzikos kasetę paskatino būtinybė gauti lėšų fondo veiklai.

Relaksacinės muzikos kasetė "Ramybės sodas" su aprašu kainuoja 16 litų. Tiražas - 2 tūkstančiai egzempliorių, beveik pusė jau išplatinta Vilniuje. Norintieji galės įsigyti kasetę "Septynių vienatvių" knygyne. Lėšos bus panaudotos vaikų, turinčių proto negalią, labui.

Socialinės ir psichologinės pagalbos fondo valdybos pirmininkas Robertas Petronis pabrėžė, jog relaksacijos muzika turi mažai ką bendro su meditacija ar mistika. Ši muzika yra efektyvi pagalba norintiems atgauti prarastą pusiausvyrą, nusiraminti, padidinti darbingumą, susilpninti skausmo pojūtį, tinkamai pailsėti per trumpą laiką, greičiau užmigti.

Relaksacija yra ne tik gera atsipalaidavimo priemonė. Tyrimai parodė, kad relaksacinės metodikos yra efektyvios miokardo infarkto, bronchinės astmos, opaligės, stenokardijos, hipertoninės ligos profilaktikai.

R.Petronis perspėjo, kad tik pradėjusiam autogenines treniruotes gali atsirasti kritimo ar skrydžio pojūtis, lengvai pykinti. Ši relaksacinė sistema nelabai tinka hipotonikams, t.y. turintiems pernelyg žemą kraują spaudimą.

Į klausimą, ar relaksacinis atsipalaidavimas padeda nuo pagirių, A.Deltuva šypsodamasis atsakė: "Gali pykinti. Tokiais atvejais aš naudoju kitokias priemones". Pristatyme dalyvavęs kaunietis psichiatras K.Kuzmickas užginčijo: "Padeda". Psichiatras teigė, kad relaksacija su tam tikromis išlygomis taikytina ir hipotonikams.

Kasetėje pateikiamos dvi klasikinės relaksacijos sistemos - Schultzo autogeninė treniruotė (labiau psichologinė) ir daugiau "gimnastinė" Jacobsono raumenų relaksacija.

Kasetėje skamba originali muzika, kurią sukūrė jauni kompozitoriai vilniečiai Dainius Jucius ir Rokas Radzevičius. "Ramybės sodo" melodijos atliekamos akustine gitara ir sintezatoriais, skamba įrašyti 50 rūšių paukščių balsai.

Redakcijai rašykite adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Iškilus bet kokiems techniniams nesklandumams rašykite This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Visa medžiaga pateikta šiame laikraštyje yra šio laikraščio nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be UAB "Lietuvos rytas" sutikimo DRAUDŽIAMA