EnglishLietuvių

Užupio griuvėsiuose šėlo septintojo dešimtmečio hipiai ir jų gerbėjai

Užupio griuvėsiuose šėlo septintojo dešimtmečio hipiai ir jų gerbėjai

Straipsnis laikraštyje "Sostinė" (1999 m. birželio 8 d., Nr. 131)

Ligita Valonytė

     "Aš tuo visą laiką gyvenau. Tai - mano gyvenimo būdas. Vis vien aš vaikštau džinsuotas. Dabar jau neauginu plaukų, nemūviu platėjančiomis kelnėmis, bet savo dvasia likau toks pat", - Užupyje prieš pasirodymą pacifistiniame koncerte "Gėlių naktis" prisiminimais dalijosi Vytautas Kernagis.
     Šį koncertą Užupio Malūnų gatvės kieme organizavo kūrybinių iniciatyvų centras "Skylė". Jis buvo skiriamas 1965-1972 metų muzikiniam pacifistiniam jaunimo sąjūdžiui.
     To meto jaunuoliai, paskatinti per Liuksemburgo radiją išgirstų "The Beatles" dainų, entuziastingai ėmė burtis į muzikos grupes.
     Šeštadienį "Gėlių nakties" koncerte dalyvavo buvęs "Kertukų" dainininkas Vidmantas Juronis, grupės "Bitės", "Vertigo", "Senas kuinas", "Saulė ir žuwys", "Ir visa tai kas yra gražu yra gražu", "Archeologai", "Lipnūs maharadžos pirštai", "Skylė", Olegas Zacharenkovas, Stasys Daugirdas, Romas Lileikis.
     "Svarbiausia - kartų bendravimas. Todėl septintojo dešimtmečio hipių koncerte - ir šiuolaikinės jaunimo grupės", - apie "Gėlių nakties" sumanymą kalbėjo koncerto organizatorius "Skylės" vokalistas, dainų tekstų ir muzikos autorius Rokas Radzevičius.
     "Neturime tikslo išpopuliarinti šį festivalį. Tai - idėjinis dalykas. Juk hipių judėjimas septintame dešimtmetyje buvo intelektualių žmonių judėjimas. Čia slypi ir roko muzikos užuomazgos.
     Šią temą nagrinėjau rašydamas bakalauro darbą "Lietuvos roko genezė 7-8 dešimtmetyje". Šiai jaunimo kartai hipiai mažai žinomi", - pasakojo "Gėlių nakties" sumanytojas R. Radzevičius.
     Vieni buvę hipių judėjimo šalininkai toliau tęsė muzikantų karjerą, kiti iš muzikos visai pasitraukė. Buvęs "Kertukų" dainininkas V. Juronis "Gėlių nakties" koncerte žiūrovams prisipažino, kad scenoje nebuvo trisdešimt metų. V. Juronis, nutrūkus hipių judėjimui, dirbo ir tebedirba inžinieriumi.
     "Žodis "kertukai" skirtingose tarmėse turi kitokią reikšmę. Plačiąja prasme - peštukai, mušeikos. Kertukai - ir žiogai, ir tie, kurie daug valgo", - pasakojo V. Juronis.