EnglishLietuvių

Savaitė pragare

Savaitė pragare

Straipsnis laikraštyje "Respublika" (2003 m. rugpjūčio 16 d., šeštadienis, priedas "Julius")     Rimvydas STANKEVIČIUS

     "Julius", tęsdamas žinomų Lietuvos muzikantų nuotykių paiešką, sužinojo, kad muzikos žvaigždės, turinčios daug ką papasakoti kur nors kavinėje prie puodelio arbatos, nelabai noriai savo nutikimus nori matyti laikraščio puslapiuose. Anot vieno jų - linksmi muzikantų nuotykiai dažniausiai yra susiję su bohemiškais vakarėliais, girtomis klajonėmis ir neišvengiamai būtų pasakojama ir apie kolegas, kurie dėl tokių atviravimų netruktų įsižeisti. Šios savaitės pasakojimuose alkoholio temos taip pat netrūksta.

     Muzikinės grupės "Skylė" vokalistas ir kompozitorius Rokas RADZEVIČIUS sako, kad nieko baisesnio ir absurdiškesnio neprisimena už gastroles su savo grupe ir Aiste Smilgevičiūte į Portugaliją, kur jie turėjo dalyvauti Pasaulio jaunimo festivalyje.

     "Ruošiausi koncertui keletą mėnesių, jaudinausi ir nervinausi, - prisimena Rokas, - o dabar atsimenu tą kelionę kaip kokį pragarą. Keturias paras per visą Europą trenkėmės į Portugaliją dviaukščiu autobusu. Baisus karštis, tvankumas, autobuse važiuoja penkiasdešimt žmonių. O ką gi dar galima veikti keturių parų kelionėje? Visi prisipirko alkoholio ir visą kelią gėrė. Tad patys supraskite, kiek buvo poilsio ir galimybių bent jau numigti".

     Pasak Roko, šėlstantis muzikantų autobusas tiek įsiūžė, kad buvo kas pamiršo, jog autobuso tualetu naudotis negalima. "Kažkas naktį neišlaikė ir "driokstelėjo" autobuso tualete, kuris išties buvo paverstas sandėliuku. Ten buvo sudėta aparatūra ir instrumentai. Kliuvo ir mano gitarai. Supykau, tačiau ryte sužinojau, kad ne man baigėsi blogiausiai - to paties "džiaugsmo" kliuvo ir kažkieno galvai. Žodžiu, kelionės nuotykiai buvo košmariški", - pasakojo muzikantas.

     Pasak Roko Radzevičiaus, atvažiavus į festivaliui skirtą palapinių miestelį netikėtumai nesibaigė. "Renginyje buvo dešimt tūkstančių žmonių, - sakė dainininkas. - Sumaištis ir chaosas. Pasirodo, kad prie viso to dar ir prastai pasirūpinta žmones apnakvinti. Paaiškėjo, kad vėliau atvažiavusiems nepakako palapinių. Be prieglaudos nelikome, tačiau dvivietėje palapinėje turėjome miegoti keturiese. Nors ką reiškia miegoti... Naktį užmigti nebuvo įmanoma. Kažkam šovė į galvą viduryje palapinių miestelio pastatyti dar ir didžiulę palapinę diskotekai. Apie garsą jau nėra ko ir šnekėti - žemė po galva kilnojosi".

     Prie visų patirtų išbandymų prisidėjo ir karštis. "Tikslios temperatūros niekas nematavo, tačiau įsivaizduoju, kad turėjo būti per trisdešimt." Dėl to visi koncertai, pasak dainininko, buvo rengiami naktimis. "Kadangi stovyklavietėje išsimiegoti buvo neįmanoma, žmonės pradėjo bėgti iš palapinių miestelio ir stengtis įsikurti kiek toliau nuo triukšmo. Tačiau juos pradėjo puldinėti vagys".

     "Turėjome nemažai jaunatviškos energijos ir naivumo. Dabar net juokinga prisiminti, kad dėl vieno vienintelio koncerto turėjome visą savaitę iškęsti virtinę nepatogumų. O atsitiko taip, kad ir jį lengvai galėjome pražiopsoti".

     Pasirodo, atėjus laikui koncertuoti "Skylei", muzikantai apsižiūrėjo, kad dingo grupės būgnininkas. Pasak Roko, tokioje dešimties tūkstančių žmonių maišatyje surasti vieną nėra paprasta. Tačiau jiems pavyko. "Praėjus gal dvidešimčiai minučių, kai jau turėjome būti scenoje, aptikome savo būgnininką palapinėje ramiausiai miegantį. Šiaip ne taip prižadinome jį ir bėgte nulėkėme koncertuoti. Įsivaizduokite, jei būtume visą tokią kelionę iškentę ir net neišėję į sceną? Kaip galėčiau žmonėms papasakoti, ką ten veikiau? Tai nebuvo panašu nei į pažintinę, nei į poilsinę kelionę", - pasakojo Rokas.