EnglishLietuvių

Per Kalėdas V. Vaičiūnaitės lėlės prabils pažįstamais dainininkų balsais

Per Kalėdas V. Vaičiūnaitės lėlės prabils pažįstamais dainininkų balsais

Straipsnis laikraštyje "Respublika" (2001 m. gruodžio 21 d., penktadienis)     Eglė Digrytė

     Antrąją Kalėdų dieną sostinės Rotušės aikštėje bus pristatytas miuziklas "Vilniaus legendos". Savo balsus šiam projektui "paskolino" dainininkai Vytautas Kernagis, Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Saulė ir grupės "Skylė" vokalistai Rokas Radzevičius bei Aistė Smilgevičiūtė.

     Kartu su Vegos Vaičiūnaitės teatro "Miraklis" nariais jie žada scenoje "atgaivinti" Lietuvos didįjį kunigaikštį Gediminą, jo žynį Lizdeiką, Lietuvos ir Lenkijos karalių Žygimantą Augustą bei jo mylimąją Barborą Radvilaitę.
     Tiesa, pačių atlikėjų scenoje nebus matyti - juos pakeis žmonių valdomos 4-5 metrų aukščio lėlės. Kai kuriuos miuziklo veikėjus, pavyzdžiui, Siaubūną ir Saulę, lydės įspūdingi šviesos ir ugnies efektai.
     Valandos trukmės miuziklo libretą sukūrė poetas ir literatūros kritikas Liudvikas Jakimavičius, muziką parašė "Skylės" lyderis R. Radzevičius.
     Projekto autorių sumanymu toje pačioje scenoje pasirodys skirtingais laikais gyvenę žmonės ar tik lietuvių fantazijoje egzistavusios būtybės. L. Jakimavičius į vieną kūrinį sudėjo legendą apie kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus įkūrimą, mitą apie sostinės požemiuose gyvenusį slibiną, kuris esą maitindavosi tik jaunomis mergelėmis, ir pasakojimą apie Žygimanto Augusto bei Barboros Radvilaitės meilę.
     Gedimino partiją miuzikle atliks V. Kernagis, Lizdeikos - K. Smoriginas, Barboros - A. Smilgevičiūtė, Žygimanto - R. Radzevičius. "Skylės" vokalistas taps ir Vilniaus požemių gyventoju Siaubūnu. Jam pažadėtos mergelės Uogelės partiją dainuos Eglė Grigalaitytė.
     Šiaulietė dainininkė Saulė atliks tuo pačiu vardu vadinamo dangaus šviesulio partiją. O. Ditkovskis taps magu Tvardausku, kuris Žygimanto Augusto prašymu kvietė mirusios Barboros Radvilaitės vėlę. Beje, miuzikle dainuos ir A. Smilgevičiūtės brolis Vilniaus universiteto pirmakursis Lauras. Jam patikėta Jaunikaičio, kuris iš Siaubūno nasrų išgelbsti Uogelę, vokalinė partija.
     R. Radzevičius muziką projektui pradėjo kurti šią vasarą.
     Muzika ir vokalai buvo įrašinėjami visą rudenį. Įrašuose dalyvavo daugiau nei trisdešimt žmonių. Siekiant kuo geriau perteikti skirtingų laikų dvasią, be įprastinių instrumentų, buvo pasirinkti ir autentiški lietuviški ragai bei klavesinas.
     "Vilniaus legendos" - jau ketvirtas bendras "Skylės" ir teatro "Miraklis" spektaklis. Prieš kelerius metus sukurtas "Šv. Stepono 7" buvo vaidinamas šiuo adresu esančiame apgriuvusiame name. Vėliau gimė astrologiniais motyvais paremtas miuziklas "Saulės kelionė" bei pagal mitus sukurtas "Žmogus ir Aušrinė".
     "Skylė" yra prisidėjusi ir prie trijų tarptautinių projektų. Pernai sukurtas miuziklas "Uniformos" tuo pačiu metu buvo vaidinamas Lietuvoje ir Vokietijoje, o abi scenas jungė teletiltas. Kiek anksčiau Vokietijoje buvo sukurtas miuziklas "Dialogas". Šiemet tarptautinėje stovykloje Kuršėnuose buvo sukurtas miuziklas "Svetimi".
     Beje, šį rudenį "Skylė" ketino švęsti dešimtąjį gimtadienį ir įrašyti albumą "Atlantida", tačiau dėl naujojo miuziklo visus planus teko atidėti iki pavasario.