EnglishLietuvių

"Skylės" muzikantų planuose - du albumai ir miuziklas

"Skylės" muzikantų planuose - du albumai ir miuziklas

Straipsnis laikraštyje "Respublika" (2001 m. liepos 20 d., penktadienis)Eglė Digrytė

Vilniečių grupė "Skylė" bei jos vokalistė Aistė Smilgevičiūtė pradėjo įrašinėti naujus albumus, pasirodysiančius dar šį rudenį. Vos šešių mėnesių sulaukęs Aistės sūnus Rapolas jaunajai mamai netrukdo dalyvauti net dviejuose įrašuose vienu metu, o jos vyrui "Skylės" lyderiui Rokui Radzevičiui - ir organizuoti tarptautinį miuziklą.

Įrašinės sodyboje

Kaip pasakojo muzikantai, jau įrašyta po vieną iš naujų albumų kūrinių, dar penki "surepetuoti" ir dar tiek pat laukia eilėje. Anot dainininkės, grupės kūriniai, kaip ir anksčiau, bus "skylietiški", o jos - skirti platesnei auditorijai.

"Skylė" yra "Skylė", mes kuriame ir atliekame tik gyvą muziką, kuri dažniausiai skirta intelektualesniam klausytojui. Aistė - platesnio diapazono vokalistė, tad būtų kvaila, kad ji dainuotų tik su grupe. Tačiau net ir atlikdama populiaresnę muziką, "Skylėje" ji vis tiek dainuos", - tikino Rokas.

"Čia viskas labai sudėtinga, bet kuo daugiau painiavos, tuo įdomiau", - juokdamasi pridūrė Aistė. Paklausta, kuri muzika - instrumentinė ar šokių - jai artimesnė, ji sakė dar negalinti apsispręsti: "Ir ten, ir ten širdies įdėta. Jei dainuosiu šokių muziką, nereiškia, kad ji bus prasta".

A. Smilgevičiūtes darbas, kurį anksčiau ji ketino pavadinti "Povandeninė kronika", dabar - greičiausiai "Šokiai po vandeniu", bus vokalistės debiutas. Albume turėtų skambėti daugiausiai pačios Aistės sukurtos dainos, aranžuotos neseniai prie "Skylės" prisijungusio bosisto Sergejaus Trofimovo.

Šį rudenį dešimties metų jubiliejų švęsiančios "Skylės" diskografijoje albumas, kurį žadama pavadinti "Atlantida", bus jau dešimtas. "Tai bus pasakojimas apie anapusinį pasaulį, lydimas pagoniškų ir rytietiškų motyvų, bei modernios ritmikos sintezės", - pasakojo muzikantai.

"Skylė" savo dainas ketina įamžinti ne įrašų studijoje, o sodyboje vyksiančioje kūrybinėje stovykloje. Anot grupės lyderio, grupės klavišininkui Mantvydui Kodžiui įsigijus neblogą įrašymo aparatūrą, toks darbas turėtų pavykti. Ši aparatūra jau išbandyta įrašinėjant dainą "Uola".

Muzikinei veiklai sūnus netrukdo

Naujos dainos buvo pradėtos kurti ir repetuoti dar pernai rudenį, tačiau "Skylės" veiklą pristabdė A.Smilgevičiūtės gimdymas. Kaip "Respublika" jau rašė, sausio 2-ąją Radzevičiai susilaukė pirmagimio. Jaunųjų tėvelių teigimu, Rapolas yra labai ramus ir geras vaikas, "linksmas čiuvakas".

"Puikiai nardo po vonią, moka koją įkišti į burną, moka kabėti kaip beždžioniukas", - sūnaus sugebėjimus vardija Rokas ir čia pat pademonstruoja, pakeldamas Rapolą už vienos rankos. Tačiau geriausiai, pasak muzikanto, vaikui pavyksta "zambti" (verkšlenti - red. past), ypač prieš miegą.

Anot Aistės, jaunasis Radzevičius tik prieš porą savaičių pirmą kartą ėmė sirguliuoti. Jau nuo Velykų plačią Rapolo šypseną puošia du dantukai. Iki šiol jis maitinasi mamos pienu, bet "kartais užkerta ir kitokio maistelio".

Vos pusmečio sulaukęs berniukas tėvams netrukdo įrašinėti dainas ar koncertuoti. "Visur pasiimame Rapolą ir keliaujame kaip čigonų taboras. Daug važinėjame, o Smilgevičiūtė juk negali likti namuose", - pusiau juokais, pusiau rimtai pasakojo Rokas. Birželio pabaigoje Rapolas jau dalyvavo Šventojoje vykusiame "Muzikinio viešbučio" finaliniame koncerte.

Renkasi provinciją

Be naujų dainų kūrybos bei įrašų, R. Radzevičius šiuo metu užsiėmęs ir tarptautinio jaunimo projekto "Svetimi" organizavimu. Praėjusį šeštadienį sename dvare prie Kuršėnų prasidėjo trijų savaičių kūrybinė jaunimo stovykla, kurios metu 30 jaunų žmonių iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Slovakijos ir Švedijos kurs miuziklą. Miuziklo režisierius bus belgas, muzikantai - lenkų trijulė bei klavišininkas visaginietis.

Pernai panašų projektą "Uniformos" inicijavę bei jame muziką atlikę "Skylės" muzikantai šiemet nusprendė leisti pasireikšti jaunesniems ir ėmėsi tik organizatorių vaidmens.

Pasak muzikos režisieriaus R. Radzevičiaus, naujojo miuziklo tema - tolerancija. Pirmą savaitę kūrybinės stovyklos dalyviai ketina diskutuoti apie toleranciją tiems, kurie šių dienų visuomenėje jaučiasi svetimi. Vėliau jaunimas savo mintis bandys perteikti vaidyba, šokiu ir muzika. Panašiu principu buvo kuriamos ir pernykštės "Uniformos", tik šis miuziklas buvo skirtas demokratijai.

Beje, pernai gruodį "Uniformos" vienu metu buvo vaidinamos Vilniuje ir Vokietijos mieste Magdeburge, o abi scenas jungė televizijos tiltas bei vyko transliacija internetu. Naująjį miuziklą Rokas taip pat vylėsi transliuoti internetu, tačiau iki šiol nerado, kas galėtų tai daryti.

"Svetimų" premjera Kuršėnuose numatyta liepos 27 dieną. Vėliau miuziklo kūrėjai per savaitę aplankys Mažeikius, Plungę, Joniškį, Visaginą ir Druskininkus.

Paklaustas, kodėl bus aplenktas Vilnius, Rokas sakė, kad projekto organizatoriai prioritetą teikia mažesniems miesteliams. "Didmiesčiuose žmonės yra persisotinę. Čia be didesnės reklamos sunku surinkti pakankamai publikos - nesvarbu, kad renginys nemokamas. Tuo tarpu mažuose miesteliuose jaučiamas kultūrinių renginių stygius", - samprotavo menininkas.