EnglishLietuvių

Pirmagimio besilaukianti muzikantų šeima neapleidžia scenos

Pirmagimio besilaukianti muzikantų šeima neapleidžia scenos

Straipsnis laikraštyje "Respublika" (2000 m. lapkričio 17 d.)

Eglė Digrytė

Vilniečių grupės "Skylė" muzikantų Aistės Smilgevičiūtės, beje, 1999 metais atstovavusios Lietuvai "Eurovizijos" konkurse, ir Roko Radzevičiaus šeima laukia padidėjimo - kitų metų pradžioje Aistė turėtų pagimdyti pirmagimį.

Gimdys su vyru

Būsimieji tėveliai nežino, kokios lyties bus pirmagimis, todėl dar negalvojo apie galimą jo ar jos vardą. Anot Aistės, į galvą tik visokie kvaili vardai - daiktų, augalų pavadinimai ar šiaip gražiai skambantys žodžiai.

Moteris neketina rinktis neseniai buvusio populiaraus gimdymo vandenyje, o kartu su Roku vyks į ligoninę. "Pirmą kartą gimdant norėtųsi, kad viskas būtų saugu", - neslėpė atlikėja.

Aistė kūdikio nepaliks tėvams ar auklei, o pati jį prižiūrės. Šešeriais metais jaunesnį brolį turinčiai Aistei vaikystėje neteko juo rūpintis, todėl vaikų priežiūros šiuo metu ji mokosi iš knygų. Patarimais apiberia ir atžalų turinčios draugų šeimos.

"Skylės" vokalistė sakė kol kas nepaliksianti scenos, tačiau nesiryžo spėlioti, ar vaikelis netrukdys įrašams bei koncertinei veiklai. "Kol kas galiu dainuoti scenoje, bet iš karto po gimdymo tikriausiai nedainuosiu - nepaliksi gi vaiko vieno namuose. Dar nežinia, ar jis bus ramus", - žemaičiuodama pasakojo iš Plungės kilusi Aistė.

Prieš dvejus metus susituokę muzikantai šeimos padidėjimo specialiai neplanavo, tačiau Aistei nėštumas nebuvo netikėtas. "Atėjo tinkamas momentas, ir reikia. Juk būna - gyveni, gyveni ir pamatai, kad reikia kažką daryti", - samprotavo būsimoji mama. Paklausta, ar nesinorėjo pirma pagyventi sau, susikurti tvirtą materialinį pagrindą po kojomis, o tik paskui galvoti apie atžalas, ji patikino apie tai negalvojusi. "Normaliai prisigyvenom. Aš gal ir mažokai, bet Rokas - pakankamai. Reikėtų pradėti rimtą gyvenimą", - juokdamasi kalbėjo dainininkė.

Aistė sakė negalvojanti, kiek norėtų turėti vaikų: "Visi norai pasibaigia su finansais ir panašiais dalykais, tačiau būtų gerai ties vienu nesustoti". Muzikantų šeima sūnui ar dukrai neketina drausti rinktis tą pačią kaip tėvų, nors Lietuvoje kol kas nepelningą, profesiją.

Išleis roko enciklopediją

Netolimoje ateityje "Skylės" vokalistė ketina įrašyti pirmąjį solinį albumą, kurį sudarys jos, Roko ir kito grupės muzikanto Gedimino Jakučio kurtos dainos. Dalis albumo kūrinių sukurti dar tais laikais, kai Aistė ir Gediminas grojo grupėje "Aistė po vandeniu". 

Naujiems projektams rengiasi ir "Skylės" nariai, jau gruodžio 16-ąją Lietuvos moksleivių ir jaunimo centre ketinantys pristatyti miuziklą "Uniformos". Dar vasarą pirmą kartą vaidintas miuziklas šįsyk pasipildys muzikantų draugais vokiečiais, lenkais, suomiais, prancūzais. Miuziklas tiesiogiai bus transliuojamas internetu.

Kitais metais muzikantai ketina statyti spektaklį pagal latvių dramaturgo Janio Rainio pjesę su jo tautiečių folkloro grupe "Ilgi", neseniai pradėjusia kurti savo dainas.

Yra sukurtos dainos ir naujam "Skylės" studijiniam darbui, telieka jas aranžuoti ir įrašyti. Anot Aistės, šis darbas jau pradėtas. Grupė yra įrašiusi ir koncertinę "Uniformų" versiją, tačiau šis prastos kokybės įrašas yra daugiau reklaminio pobūdžio.

Be to, kolektyvo lyderis Rokas po poros savaičių CD-ROM pavidalu ketina išleisti Lietuvos roko enciklopediją, apimančią 1960-1980 metus. Parašyti šį darbą, kuriame bus ir nuotraukų, filmuotos medžiagos, pastūmėjo buvęs muzikanto dėstytojas Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas Alfredas Bumblauskas. Dar nežinia, ar enciklopedija bus tęsiama. "Tai žvėriškas darbas - nėra medžiagos, tenka susitikinėti su kiekviena grupe. Laikraščiais pasitikėti negalima - tais laikais jie labai subjektyviai rašydavo arba visai nerašydavo", - teigė Aistė.