EnglishLietuvių

"Skylės" albumo viršelis kainuoja daugiau nei kompaktinė plokštelė ar kasetė

"Skylės" albumo viršelis kainuoja daugiau nei kompaktinė plokštelė ar kasetė

Straipsnis laikraštyje "Respublika" (2000 m. vasario 11 d., penktadienis)     Elzė ARLAUSKAITĖ

     Praėjusį savaitgalį vilniečių roko grupė "Skylė" Nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje pristatė šeštąjį savo studijinį darbą "Babilonas". 500 egzempliorių tiražu išleistas albumas kartu yra pirmasis, įdainuotas grupės vokalistės Aistės Smilgevičiūtės.

     Išleido savo lėšomis

     Vos pasirodęs albumas sulankstomame kartono dėkle iš karto pateko į šalies muzikos istoriją. Iki šiol lietuvių grupių leistų albumų dėklai būdavo iš permatomo plastiko. Mėlynas babiloniečių deivės Ištar šventyklos vartų fragmentu puoštas kartono viršelis kainuoja daugiau nei pati kompaktinė plokštelė ar kasetė.
     2 metus kurtą ir trumpiau nei per pusmetį studijoje "Tamsta" įrašytą albumą "Skylės" nariai išleido savo lėšomis. Grupės vadovas, vokalistas ir gitaristas Rokas Radzevičius apgailestavo, jog leidybinės firmos pasidarė pernelyg brangus malonumas, dėl muzikos verslo krizės jos net negali padengti leidybos išlaidų.
     Įrašinėjant naująsias dainas, nenaudotas nė vienas kompiuterinis garsas. Aistės ir Roko kurtose dainose skamba nemažai rytietiškų motyvų. "Aš labai mėgstu rytietišką muziką, folklorą, tačiau mes jį savo dainose naudojame nesąmoningai", - tikino vokalistė.

     Teko sėsti ant žemės

     Albumui "Babilonas" pristatyti "Skylės" nariai pasirinko Nacionalinio dramos teatro Mažąją salę. "Vilniuje nėra vietos, tinkamos koncertuoti, nebent "Muzikinio angaro" scena. Be to, norėjosi kamerinės aplinkos", - taip savo pasirinkimą aiškino muzikantai.
     Salė, kurioje telpa kiek daugiau nei 100 žiūrovų, koncerto metu buvo pilna, keliolikai vėliau atėjusių žmonių teko stovėti pasienyje ar sėsti tiesiog ant žemės. Atrodė, retų grupės pasirodymų Vilniuje, juo labiau - kituose miestuose, gerbėjai iš tiesų pasiilgsta. Todėl artimiausiu metu muzikantai pažadėjo "Babiloną" pristatyti ir Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Druskininkų publikai.
     Žiūrovai baltus drabužius dėvintiems "Skylės" nariams nešykštėjo nei plojimų, nei susižavėjimo šūksnių, o išvaizda ir nedrąsiais padėkos žodžiais mokinukę primenanti Aistė sulaukė ir gėlių. Viena po kitos akustine ir bosine gitaromis, būgnais, sintezatoriumi, akordeonu, fleita bei violončele atliekamos dainos skatino vis aktyviau - deja, nesėkmingai - prašyti kartojimo.
     Dviejų dalių koncerte pristatytos ne tik naujausios dainos. Publika, kurią daugiausiai sudarė jau į trečią dešimtį įkopę ir vyresni "Skylės" gerbėjai, galėjo išgirsti į albumus neįtrauktų ir koncertuose paprastai negrojamų dainų.