EnglishLietuvių

Aistė Smilgevičiūtė: meilė trunka, kol ja tiki

Aistė Smilgevičiūtė: meilė trunka, kol ja tiki

Interviu žurnale "Malonumas" (1999 m., Nr. 7 (33))

Aistė šiais metais Eurovizijos konkurse atstovavo Lietuvai su Lino Rimšos daina "Strazdas". Ji - ir roko grupės "Skylė" solistė, ir Vilniaus universiteto klasikinės filologijos studentė. Su vyru Roku Radzevičiumi jie visada kartu - ir muzikuodami, ir namuose


Pasitikiu juo

Aistės gyvenimas - tai laviravimas tarp šeimos ir muzikos. "Kartais iškyla dilema - muzika ar šeima, - sako Aistė. - Rodos, mesiu muziką, nebedainuosiu. Bet paskui pagalvoju - absurdiška. Jeigu šeimos nebūtų - išardai santykius, ir baigta. Tačiau tai sukeltų daug kančių. Reikia suderinti".
Ruošimąsi Eurovizijai Aistė vadina vienu didžiausių meilės išbandymų ir sunkiausiu tarpusavio santykių periodu. Rokas kantriai veždavo žmoną į Klaipėdą, kur ji mokėsi dainuoti. "Aš taip elgtis nesugebėčiau, - analizuoja mergina. - Matyt, jautė, kad man bus sunku, ir nenorėjo ten manęs leisti. Be to, viena turėjau važiuoti į Izraelį, juk mes visuomet visur drauge. O dar ir vyriškos ambicijos - vyrai nemėgsta, kai moterims labiau sekasi, ar jos daugiau pasiekia. Rokas, į muziką įdėjęs visą širdį, daug iš jos tikisi. Kai aš dainuoju ne "Skylėje", jam skaudu". Tačiau Aistė išvažiavo. "Mums gera kartu muzikuoti, - sako ji. - Rokas išleisdamas turėjo manim pasitikėti. Aš juo visada pasitikiu".

Meilė muzikoje

Smulkutė, nedidelio ūgio mergina, Roko švelniai vadinama "smilga" - tikra žemaitė, kilusi iš Plungės. "Viena būdama esu flegmatiška, - apibūdina save. - Galiu ištisas valandas pasinerti savo mintyse". Sako, esanti didelė tylenė, ir po pokalbio juokėsi: "Tiek daug jau seniai nekalbėjau". Tačiau Aistės ir Roko meilėje - ne tik tyla, bet ir žodžiai, ir muzika. Šiuo metu jie ką tik grįžo iš Norvegijos, kur įrašinėjo dainą. Rudeniop ketina Vokietijoje statyti miuziklą. Muzika ir meilė Aistei neatsiejami.
Su Roku susipažino universiteto skaitykloje prieš trejetą metų. "Skaitykla buvo pilnutėlė, laisva vieta - tik šalia iš matymo pažįstamo vaikino. Atsisėdau, - šypsosi Aistė. - Jis iš karto man krito, - ne į akį, o į širdį. Priėjo bendras mūsų pažįstamas ir sako: "Žinai, jam sunku versti Cezarį iš lotynų kalbos, pagelbėk". Per vieną dieną neišverčiau. Susitikdavome skaitykloje, apsikeitėme telefonais. Vėliau jis mane pakvietė į savo koncertą. Žiūrėjau akis išplėtusi. Vėliau kažkas sakė: tu visą vakarą į jį spoksojai... Buvau apžavėta... Po to sekė romantiški vaikštinėjimai Užupio pievomis"...

Romantika

Draugystė išties romantiška: "Dalyvavau kartą viename konkurse. Sakau Rokui - niekas neateis už mane pasirgti, nors tu ateik... Atėjo. Po mano pasirodymo priėjo ir iš švarko kišenės ištraukė... mažą lauko gėlių puokštelę. Ji buvo kiek apsilamdžiusi, bet miela".
Kartu gyventi pora pradėjo po dvejų draugystės metų. "Vieną naktį jis pasilieka, pabūname kartu visą dieną, ir jis išeina. Tai dvigubas gyvenimas, - analizuoja Aistė. - Nusprendėme: gyvenkime kartu".
Radzevičiene ji tapo pernai spalio mėnesį. "Susituokti nusprendėme, nes mano tėvai nepripažino gyvenimo "susimetus", - paaiškina mergina. - Tiksliau, mama nepripažino, o su tėte tokiomis temomis nekalbėjome. Manau, kad jie su mama pasitarė. Suprantu - tai natūralus motiniškas instinktas, noras, kad dukrai nieko neatsitiktų. Bet juk ir santuoka neapsaugo - visko gali atsitikti ir susituokus".
Romantiškos piršlybos? "Na, taip. Buvome ką tik grįžę iš koncerto Portugalijoje, pasikvietėme draugų. Visi išėjo, sakau, einam miegoti. O jis: "Oi, ne! Mes dar turime reikalų". Įsipylėme po taurę parsivežtos graikiškos anyžinės degtinės. Nepamenu, kokius žodžius jis sakė. Mąsčiau gal minutę, kitą, bet ne ilgiau".

Mylima jo šeimos

Ši santuoka Rokui - antroji. Jis buvo vedęs ir turi dukrą. "Sužinojus tai, buvo baugu. Kartais net norėdavau viską mesti, - sako Aistė. - Nežinojau priežasčių, kodėl taip atsitiko. Nedrįsau jo klausinėti, man tai ir neatrodė labai svarbu. Pats pasakė". Nerimavo ir Aistės tėvai.
"Jiems ilgai nesakiau, kol nebuvau garantuota, kad draugystė - tikra. Nenorėjau tėvų nervinti", - sako mergina.
Roko šeimos Aistė jaučiasi mylima: "Jo mama sako, kad Svarstykles (Roką) gali suvaldyti tik Skorpionas (Aistė), - juokiasi ji. - Pažiūrėsime..."
Santuoka - laisvės netekimas?.. "Nesijaučiu suvaržyta, taip pat jausčiausi ir nesusituokusi. Vedybos - bendras buitinis gyvenimas, jis skiriasi nuo pasivaikščiojimų pievose. Kartu gyvendami lyg ir susitapatiname. Visi jo draugai tapo ir mano draugais.
Ar nesijaučiau per jauna? Kai buitis įgrista, ir taip pamąstau. Rokas gal dažniau taip pagalvoja, nes prisipažįstu, kai ko aš dar nesuvokiu - kai kurių žmonių bendravimo aspektų. Tai ateina su metais. Ne dėl to, kad būčiau labai jauna. Dar neturiu tiek gyvenimiškos patirties".

Meilė - kol ja tiki

"Tikra meilė yra tol, kol ja tiki. Jei netiki, tai kaip gali ją patirti", - svarsto Aistė. Ji labai normaliai reaguoja į Roko žvilgsnius, skirtus kitoms: "Kas būtų, jei jam kitos moterys nepatiktų? Nenatūralu. Jis visada man papasakoja apie savo simpatijas. Gerai, kad neslepia - visada žinau, kas yra kaip".
Aistė sako, jog jie abu tik pavydi dėmesio - abiem jo reikia. Kad Rokas labai rūpinasi savo "mažąja žmona" (jam 26-eri, jai 21-eri), įsitikinau. Vidury pokalbio jis užsuko žvilgtelti, kaip mudviem sekasi. Lauke smarkiai lijo, ir išeidamas rūpestingai paklausė žmoną: "Ar turi skėtį?"...
Kovoti dėl meilės? "Ne, - sako Aistė. - Kai jis padaro ką nors malonaus ar gero, pasakau, jog man malonu. Gal jis dar kartą taip pasielgs. Po ilgos kelionės (kad ir į Plungę) pagiriu, kad gerai vairavo. Vyrams reikia daugiau komplimentų, nei moterims".
Kiek įtakoja Rokas žmonos įvaizdį? "Eurovizija sugadino mano aprangos stilių. Nebežinau, kuo noriu vilkėti, - guodžiasi Aistė. - Rokas man sako: kur dingo tavo raudoni platėjantys džinsai, tavo megztukai su drambliukais, plačiarankovės palaidinės?.. Mėgau hipių stilių, o dabar - nebežinau ką".

Gera su juo

"Seksas meilėje labai svarbu. Ne tik dvasingumas. Seksui teikiame kad ir ne pagrindinę, bet labai svarbią reikšmę, - sako Aistė. - Rokas mane labai sužavėjo. Alpdavau vien nuo jo išvaizdos - atvirai iš savęs pasišaipydama galiu taip sakyti.
Jis man buvo pirmasis vyras. Ta jungtis nieko per daug nepakeičia, tik seksas kitoks. Seksas iš tiesų sujungia du žmones - juk ne be reikalo tiek Rytų filosofijos knygų prirašyta. Mylėtis su vyru man - ne tik malonumas. Tai artimas bendravimas. Man gera su juo".

Šeima - du žmonės

"Niekada neakcentuoju feminizmo, kurio gal šiek tiek ir turiu. Manau, jog tikroji mano jėga nėra būti lygiomis teisėmis su vyru, - apie šeimyninius santykius kalba Aistė. - Aš labai mėgstu sakyti: aha, tu padarei, tai ir aš galiu. O Rokas: "Tu vis nori su manim susilyginti". Sutinku, kartais vyrui galima daugiau, moteriai - mažiau. Arba atvirkščiai. Vinies pati gal ir neįkalčiau, nes sieną reikia gręžti, bet jei sugebėčiau, nekelčiau dėl to jokios problemos.
Jis norėtų, kad vakarienė būtų pagaminta. Aš taip ir stengiuosi, nemanau, kad tai bausmė. Jeigu tik to trūksta, kad viskas būtų gerai - prašom. Gal ir negaminu nuostabiai ar ypatingai, bet stengiuosi".
Radzevičiai - vegetarai (Rokas aštuonerius metus, Aistė - porą). Per vakarienę jie mėgsta žuvį ir daržoves: baklažanus, kalafiorus su ryžiais. "Bandžiau visiškai atsisakyti žuvies, bet pajutau, kad iš viso dingo apetitas, - apibūdina savo mitybą. - Rokas niekada manęs nespyrė keisti valgymo įpročių, bet kai pradedi drauge gyventi, savaime įpranti".
Kuris Radzevičius vadovauja šeimoje? "Šeimos dar nėra. Yra du žmonės. Ir vienos "galvos" pas mus nėra, - sako Aistė. - Bet viena problema vis iškyla ir iškyla... Ir visada turiu nusileisti aš: eiti į svečius pas vienus žmones, ar ne. Kai jis nenori, neiname. Nesmagu prieš juos, bet svarbiau - jis".
Ateitis? Vaikai. Po metų, dvejų... "Kartais atrodo, baisoka jaunai vaikais apsikrauti, bet juk kitos sugeba studijuoti, dirbti ir dar vaikus auginti, - mąsto jauna moteris. - Sugebėsiu ir aš".

Daiva Trečiokaitė