EnglishLietuvių

Dainininkų meilė prasidėjo prie lotynų kalbos vadovėlių

Dainininkų meilė prasidėjo prie lotynų kalbos vadovėlių

Straipsnis laikraštyje "Mes" (1998 m. gruodžio 23 d., Nr. 300)


     Per vestuves rinko grybus

     Už tai, kad likimas juos suvedė į vieną porą, vilniečių grupės "Skylė" lyderis Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė turėtų dėkoti lotynų kalbai. Jų pirmojo susitikimo vieta buvo ne diskoteka, klubas ar kavinė, o Vilniaus universiteto biblioteka.
     26 metų Rokas ir 21 metų Aistė susituokė prieš porą mėnesių. Jų vestuvės nė iš tolo nepriminė popmuzikos atstovų Lino Zarecko ir Astos Pilypaitės, Dariaus Milerio ir Astos Simanavičiūtės bei Žilvino Žvagulio ir Irenos Starošaitės vestuvių. Po pasisėdėjimo restorane jau kitą dieną jaunieji su savo bičiuliais važiavo į mišką grybauti - rinko žaliuokes.

     Padėjo išlaikyti egzaminą

     Pirmą kartą Rokas Aistę išvydo prieš ketverius metus viename koncerte, kur ji dainavo kartu su Plungės roko grupe "Erdvė".
     "Klausiausi, ji dainavo gražiai, apie ją rašė laikraščiai - Aistė buvo kylanti žvaigždė", - pasakojo R. Radzevičius. Netrukus Rokas po ilgesnės pertraukos vėl pradėjo lankyti paskaitas Vilniaus universitete, kur studijuoja istoriją.
     Po paskaitų jis dažnai užsukdavo į šalia esantį Sarbievijaus kiemą, kur pasišnekučiuoti ir užtraukti dūmo rinkdavosi filologai. Rokas ne vieną kartą pastebėjo čia besisukiojančią Aistę, kurią jau buvo matęs koncerte.
     "Man reikėjo mokytis lotynų kalbos, o jos visiškai nemokėjau. Beviltiškai sėdėjau bibliotekoje ir stengiausi kažkaip išmokti, bet man nesisekė", - pasakojo R. Radzevičius. Vienas senas bičiulis nusprendė jam padėti. "Va, yra viena klasikinės filologijos žinovė", - pasakė jis bičiuliui. "Klasikinės filologijos žinovė" pasirodė esanti ta pati Aistė Smilgevičiūtė.
     "Kai padėjo mokytis lotynų kalbos, tai padėjo, - prisimena R. Radzevičius. - Trejus metus. Galiu išduoti paslaptį - praktiškai ji trejus metus už mane ruošė lotynų kalbos darbus".
     Aistė padėjo Rokui ir lotynų kalbos egzaminą išlaikyti. Beveik visiškai šio dalyko neišmanantis R. Radzevičius, Aistei padedant, sugebėjo gauti septynis balus.
     Po pirmo susitikimo Vilniaus universiteto bibliotekoje Rokas pasikvietė Aistę į kavinę išgerti arbatos. "Ji buvo nustebusi, nes ligi šiol niekas jos nekvietė į kavinę", - šyptelėjo R. Radzevičius.
     "Iš pradžių galvojau, kad jis manęs neatpažįsta. Bet kai pradėjo kalbėti apie muziką, labai nuliūdau. Pagalvojau: "Atpažino, gaila", - apie pirmąjį susitikimą pasakojo A. Smilgevičiūtė. - Atsimenu, jis buvo liūdnas, melancholiškas, guodėsi, kad muzikantams sunku gyventi".

     Pirmas bučinys - koncerte

     Kurį laiką biblioteka buvo jaunuolių susitikimo vieta - čia Aistė padėdavo Rokui versti iš lotynų kalbos. Vėliau Aistė nuėjo į koncertą, kur koncertavo ir "Skylė". Po grupės pasirodymo ji priėjo prie Roko ir pasisveikindama draugiškai jį pabučiavo. Tai buvo pirmasis jų bučinys.
     Rokas ir Aistė vis daugiau laiko praleisdavo kartu. "Kažkas buvo, ir aš tai pajutau, - pasakojo muzikantas. - Kai prie žmogaus traukia, kai jo pasiilgsti". "Pajutau iš karto, kad čia kažkas turėtų būti", - prisimena Aistė. Dar tada, kai jie nebuvo pažįstami, Aistę lyg kažkas traukte traukė prisėsti bibliotekoje šalia aukštaūgio studento ir muzikanto.
     "Ji "kabino" mane, - juokėsi Rokas. - Labai nesunku tas merginas, ypač filologes, suvedžioti. Reikia turėti tik noro. Yra toks dalykas - joms visoms trūksta dėmesio. Užtenka joms parodyti nors truputį dėmesio, ir jos jau "lūžta".

     Santuoka - Užupio pievose

     Jų draugystė truko trejus metus. Praėjusią vasarą, kai "Skylė" grįžo iš Portugalijos, Rokas Aistei pasipiršo.
     "Pasipiršimas, vestuvės - nesąmonė. Tikroji santuoka įvyksta daug anksčiau. Mūsų santuoka įvyko tą pavasarį, kai susikabinę už rankų vaikščiojome po Užupio pievas", - pasakojo R. Radzevičius.
     Kodėl reikėjo oficialiai įteisinti santuoką? "Tik dėl tėvų", - sakė Rokas. Vestuvių labiausiai norėjo Aistės tėvai, Roko artimieji buvo kiek liberalesni.

     Kūrybos vakarai virtuvėje

     Dainininkai neslėpė, kad jų buityje kartais kyla konfliktų. Anot Roko, jų kyla dėl visko. Kaip konfliktai išsprendžiami? "Na, baramės", - šyptelėjo Rokas ir užtikrino, kad susistumdymų jų šeimoje nebuvo. Roką truputį nervina, kad Aistė kalbėdama su juo žemaičiuoja, nors su kitais žmonėmis kalba aukštaitiškai.
     Aistę taip pat kartais nustebina R. Radzevičiaus akibrokštai. "Reikia kur nors išeiti. Apsiauname batus. Tik Rokas staiga čiupt už gitaros ir sėdi. Groja dešimt minučių, po to padeda gitarą ir išeiname", - pasakojo Vilniaus universitete klasikinę filologiją studijuojanti A. Smilgevičiūtė.
     Aistė, kad ir ką darytų, labai mėgsta dainuoti, niūniuoti, ypač maudydamasi po dušu. "Kai ji niūniuoja, būna labai "faina", - pastebėjo jos vyras. Kartais jie vakarais išsiverda arbatos, susėda virtuvėje, Rokas paima gitarą ir abu dainuoja.

     Bus daugiavaikė šeima?

     Ir Rokas, ir Aistė yra vegetarai. Rokas mėsos nevalgo jau septynerius metus, Aistė - pusantrų. Jaunavedžiai dažniausiai gamina valgius iš ryžių ir sojų, tik Rokas vis pyksta, kad Aistė per mažai išverda valgyti.
     Paklausti apie vaikus, jaunuoliai įsisvajojo. "Būsime daugiavaikė šeima", - nusprendė Rokas. "Taip, - pritarė jam Aistė. - Turėsime bent tris vaikus".

Julius Baliutavičius