EnglishLietuvių

Kišenės

Kišenės

Straipsnis žurnale "Ausis" (1997 m. rugsėjis, Nr. XXIII)     Taisyklės lieka tos pačios, kaip ir praėjusį kartą: gatvėje ar kokiame greitkelyje sustabdytas muzikantas demonstruoja savo kišenių turinį. O jums telieka nuspręsti, ar savo kišenių turiniu muzikos žvaigždė suspindėjo, ar nublanko jūsų akyse. Akyliausiems skaitytojams šis AUSIES tyrimas turėtų pasakyti daugiau nei koks eilinis interviu apie tai, kodėl tas žmogus groja, ką groja ir už kiek groja.


     Baidarė ir mylimos moterys

     Intelektualusis Rokas iš SKYLĖS kišenėse neturėjo beveik nieko. Tačiau kam tos kišenės, jei yra kultinis lagaminas. Tame lagamine tikrai yra visko. Pavyzdžiui, piniginė. Joje - FOJE, GARSŲ PASAULIO, Norvydo BIRULIO, ŠIAURĖS ATĖNŲ, PANELĖS, LATGAA ir kt. vizitinės kortelės. Talpioje Roko piniginėje telpa net trijų mylimiausių moterų nuotraukos: Aistės SMILGEVIČIŪTĖS, Aistės ČERNIAUSKAITĖS ir Nijolės RADZEVIČIENĖS (Roko mamos).
     Piniginėje prieglobstį rado ir pasas, automobilio MOSKVICH dokumentai, vairuotojo pažymėjimas, sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, meilės laiškas, Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto 4 kurso studento pažymėjimas (nepadirbtas). Roko užrašų knygutė odiniais viršeliais (su inicialais R.R.) kada nors pateks į kokį muzikos muziejų - ją Rokui padarė kitas SKYLĖS muzikantas Mantas.
     Į kultinį lagaminą telpa net baidarė. Ją Rokas išskaptavo pats savo rankomis kitos grupės narės - Eglės - dukrai Gintarei. Beje, baidarėje išgręžta skylė... Šalia baidarės - du rusiški mediatoriai (jais virpinamos gitaros stygos): vienas paprastas, kitas trišonis.
     Kultiniame lagamine Rokas nešiojasi ir kultinę pagalvę su grupės narių atvaizdais. Norint kur nors gamtoje pakvėpuoti grynu oru, pagalvė labai praverčia. Kiekvienas Roko išėjimas iš namų yra pavojingas: jis išeina ir nežino, ar sugrįš. Todėl lagaminėlyje nemažai vietos skirta dantų šepetėliui ir dezodorantui LADY SPEED STICK. Vydūno raštai - tarsi kokia Roko maldaknygė, nes, anot šio "skylėno", "Vydūną turi skaityti visi". Prie šios kultinės knygos glaudžiasi kita, ne mažiau šventa, kuri vadinasi MYLIMIAUSI ROKO RADZEVIČIAUS UŽRAŠAI. Į šią knygą Rokas ir paskaitas konspektuoja, ir šiaip protingas mintis užsirašo. Svarbiausia yra tai, kad UŽRAŠAI yra perdaryti iš kitos kultinės sovietinių laikų knygos (tiksliau - sąsiuvinio) - ŽURNAL REGISTRACIJI VIJEVLENNICH DRUŽNIKAMI PRAVONARUŠITELEI I ZADERŽANNICH PRESTUPNIKOV.
     Lagaminėlyje Rokas visuomet turi metrą, nes "gyvenime visuomet reikia žinoti tikslius matmenis". Kitaip tariant, metras padeda įvertinti realią tikrovę.
     Roko badmintono raketėms - 20 metų. Dažniausiai jos guli automobilyje ir atlieka dekoratyvinę funkciją.
     Lietuvišką dalgį Rokas nešiojasi todėl, kad nenori, jog jo gyvenimo kelyje želtų dilgėlės ir usnys.

Žilvarskas