EnglishLietuvių

Ausies tyrimas: Rokas Radzevičius atsako į klausimus apie mirtį

Ausies tyrimas: Rokas Radzevičius atsako į klausimus apie mirtį
Žurnalas "Ausis" (1996 m., Nr. 11)


Ar esate ką nors nužudęs, kaip tai įvyko?

Per savo gyvenimą esu tris kartus nužudęs save ir lygiai tiek pat kartų atgimęs. Ir štai tada atėjo supratimas, kad smėlio vaisius - vandenynas.

Kas yra jūsų mirtinas priešas (kaip suprantate šią sąvoką)?

Mano mirtinas priešas yra žvėris, kuris tupi manyje ir karts nuo karto pabunda. Kadangi šis žvėris yra nemirtingas, nugalėti jo neįmanoma, galima tik susidraugauti, tik per meilę pažaboti jį.

Ar tikite pomirtiniu gyvenimu ir kitais panašiais dalykais?

Kai 53-čią kartą skridau į pomirtį ir atgal, supratau, kad tikiu pačiu skrydžiu, nes jame sutelpa viskas, kas yra anapus. Ir skrydis yra tuo žavesnis, kuo jame daugiau širdies.

Kaip (kokio amžiaus, kokiu būdu, kur) "norėtumėte" numirti, kaip norėtumėte būti palaidoti (užkasti į žemę, kremuoti, sudeginti, su bažnyčia ar be jos ir t.t.), kokio norėtumėte paminklo ir t.t.?

Kai mano mirtinas priešas taps mano geriausiu draugu, tai ir bus teisė į gražią mirtį. O geriausias paminklas yra šviesios mintys ir skaidrūs prisiminimai apie išėjusį.

Kaip reikėtų vykdyti mirties bausmę nusikaltėliams (šaudyti, karti, kremuoti, sodinti į elektros kėdę)? Ar mirties bausmės vykdymas yra reikalingas?

Mirtis turi tūkstantį veidų ir kiekvienas žmogus savo gyvenimu, siekiais ir svajonėmis pats nusprendžia ir pasirenka tą mirties veidą, kurį norėtų išvysti. Tad neatimkime iš jų vilties išvysti tą veidą gražesnį!

Kuri grupė apie mirtį dainuoja geriausiai ir daugiausiai, t.y. kuri grupė yra "grupė-mirtininkė"?

Apie mirtį dainuoja tie, kurie žino apie ją mažiausiai. Tie, kas matė mirtį, dainuoja apie gyvenimą, kaip apie meną numirti. O apie mirtį nieks nepadainuos geriau, nei pati mirtis.