EnglishLietuvių

Blitz interviu

Blitz interviu
Iš "Bomba records" informacinio biuletenio "Bomba Žinios" (1995 m. rugsėjo 6 d., Nr. 22)

Kitą savaitę pasirodys jau ketvirtasis tris metus egzistuojančios Vilniaus grupės SKYLĖ albumas "1+1=1". Tai viena labiausiai koncertuojančių Lietuvos roko grupių, pagrįstai vadinamų kultine Lietuvos studentų grupe. Siūlome pašnekesį su grupės kompozitoriumi, idėjiniu vadu ir vokalistu - ROKU RADZEVIČIUMI.


Per pastaruosius du metus "Skylė" įrašė ir išleido jau keturis tikrai netrumpus albumus. Iš kur toks produktyvumas?

R.R.: Paprasčiausiai turime daug idėjų - stengiamės jas įgyvendinti, daug dirbame ir taip gaunasi. Įgyvendiname daugumą savo idėjų (dainų) - bent aš taip jas vadinu, bet dar nemaža dainų, kurios nerealizuotos ir bus kuriamos ateityje. O iš tiesų produktyviausias mano, kaip kompozitoriaus, periodas buvo metai iki grupės susikūrimo - tada aš sukurdavau po porą dainų per dieną. Ir tai, kas skamba šiame albume, praktiškai yra iš to periodo. Aišku, yra ir naujų dainų, bet daugumą aš sukūriau dar 1992 metais, o dabar jas tiesiog atgaivinome, pergrojome ir įrašėme albume "1+1=1".

Kodėl toks albumo pavadinimas - blogai sekasi aritmetika?

R.R.: Tai yra meilės formulė... Ir vienatvės. Šios dvi temos labiausiai paliestos albumo dainose. Gal iš pirmo žvilgsnio tarp jų nėra jokio ryšio, bet filosofiškai jos be galo susijusios - kad ir kaip žmogus mylėtų, galų gale jis vis tiek lieka vienas ir vienišas. Nuo savęs nepabėgsi.

Dauguma muzikos kritikų vieningi, kad "Skylė" galėtų būti labai įdomi grupė, bet... nemoka groti.

R.R.: Taip, tai faktas - profesionaliai groti mes nemokame. Dauguma grupės narių baigę muzikos mokyklas, bet profesionalumo nėra. O ir ateity nemanau, kad išmoksim. Tam tiesiog nėra vidinio poreikio. Mums nesvarbios išraiškos priemonės, svarbu, kad yra ką ir kam pasakyti.

Ar gali atsakyti, kodėl esate kultinė grupė tarp studentų?

R.R.: Nežinau. Gal jiems patinka mūsų pasaulėjauta, muzika. Jie kartais sako, kad pasisemia energijos iš mūsų muzikos, patinka "draivas" koncertuose. Bet apskritai - nežinau.

Kasetės viršelyje virš jūsų nuotraukų yra kažkokios keistos ir sunkiai suprantamos frazės - jos ką nors reiškia?

R.R.: Tai frazės, parinktos grynai intuityviai. Mes su draugu sėdėjome virtuvėje ir vartėme sieninį kalendorių, o jo kitoje pusėje, pasirodo, yra daug gražių sakinių, iš kurių ir sudarėme tas frazes kasetės viršelyje. Bet realiai jos nieko nereiškia - gal tik parodo nuotaiką.