EnglishLietuvių

Naujienų archyvas

2013 m. birželio 4 d.

Naujas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ įrašas – žemaitiškas pokalbis su upe.

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristato naują dainą, kurią įrašinėti baigė tik vakar. Daina „Upelė“ ypatinga tuo, kad jos tekstas parašytas žemaitiškai.

„Dainą sukūriau prieš porą metų, ir intuityviai jutau, kad kalbėsiu apie giliai sėdinčius dalykus ir dainos esmę perteikti galiu tik gimtąja žemaičių kalba. „Upelę“ jau kurį laiką atliekame koncertuose, o šiuos metus paskelbus tarmių metais, supratome, kad delsti jos neįrašę ir nepasidalinę su kitais negalime,“- sakė Aistė. „Pagrindinė dainos mintis – intymus žmogaus pokalbis su jo viduje tekančia upe, kuri maitina vidinį pasaulį. Tačiau žmogus jaučiasi praradęs ryšį su ja. Upė dėl to irgi senka, nebegaivina žmogaus sielos. Tačiau abu stengiasi tarpusavio ryšį atstatyti“ – apie naują dainą pasakojo ji.

Atlikėja su grupe šią vasarą pasirodys keletoje festivalių, ir jiems ruošia daugiakalbį repertuarą – ketina įtraukti ne tik šią žemaitišką dainą, bet ir dainų prūsų bei latvių kalbomis.

 
2013 m. gegužės 19 d.

Bene drastiškiausias grupės albumas, savo laiku išgąsdinęs ne vieną lyriškai nusiteikusią filologę. 1994 metais išleistas kasetės pavidalu kelių šimtų vienetų tiražu, vėliau ilgai buvo slepiamas „Skylėnų" archyvinėje spintoje. Po 17 metų ištrauktas ir „paremontuotas": 2011-ųjų lapkričio - gruodžio mėnesiais atliktos garso korekcijos, papildytos instrumentuotės bei paryškintos vokalinės linijos. Ir štai, pagaliau, albumą „Kubatūrinė radiacija” galima įsigyti (didžiausioje pasaulinėje elektroninėje muzikos parduotuvėje iTunes)!  iTunes

 
2013 m. balandžio 12 d.

Nuo šiandien iTunes jau galima rasti bei įsigyti ir albumą „Povandeninės Kronikos” iTunes

 

 
2013 m. balandžio 1 d.

Šiandien iTunes pristatytas pirmasis grupės albumas! Paradoksas, tačiau juo tapo paskutinis Skylės albumas „Broliai” :)

Broliai - Aistė Smilgevičiūtė ir SKYLĖ

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 22