"Karališkoji gėlių naktis"

Visų laikmečių progresyviausios lietuviškojo roko grupės ir atlikėjai

Laikas: 2003 liepos 6 d.
Veiksmo vieta: Klaipėda, Teatro aikštė
Trukmė: 6 val.
Organizatoriai: "Baltas garsas" ir Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros skyrius


Trumpas projekto pristatymas

Pagrindinė renginio metafora - tai simbolinis tiltas, ryšio idėja: tarp žemės ir dangaus, tarp praeities, dabarties ir ateities, tarp vizijos ir realybės tarp skirtingų generacijų.
Pavadinimas "Gėlių naktis" simboliškai koreliuoja su 7-8 deš. pacifistiniu jaunimo sąjūdžiu, kuomet laisvės, meilės ir taikos idėjomis alsuojantys "gėlių vaikai" bandė sukurti alternatyvų gyvenimo sampratos modelį. Centrine šio modelio ašimi buvo jaunimo muzikinė saviraiška. Tačiau mūsų renginys, tai nėra nostalgijos paieškos praeities griuvėsiuose. Tai bandymas ieškoti skirtingų kartų dialogo, po romantiška "gėlių vaikų" vėliava suburiant progresyviausius įvairių laikmečių Lietuvos roko kolektyvus, bei sudarant sąlygas naujiems idėjiniams kūrybiniams impulsams rastis. Todėl koncerte lygiomis teisėmis bus kviečiamos dalyvauti tiek visiškai jaunos ir plačiajai visuomenei dar nežinomos šiuolaikinės jaunimo kartos grupės, tiek skatinamos atsikurti ir savo programą parodyti 7, 8 ir 9 deš. Lietuvoje egzistavusios roko grupės.


Veiksmų planas:

16.00 įvyks teatralizuota baikerių procesija po Klaipėda. Bus vežama simbolinė karūna.
17.00 Teatro aikštėje prasidės koncertas. Jaunąją kartą atstovaus grupės - "Atika"(Klaipėda"), "Frekenbok" (Vilnius"), "Bitės"(Vilnius), "Lempa" (Vilnius). Lietuvos roko ištakas prezentuos - Vidmantas Juronis (ex."Kertukai"; plačiau apie "Kertukus" priede), Stasys Daugirdas ir "Gėlių Vaikai" (plačiau apie "Gėlių vaikus" priede), A.Zabotkaitės grupė (plačiau priede). Taip pat koncerte dalyvaus 90-ujų legendos: grupė "BIX", grupė "Poliarizuoti stiklai", Rimas Giedraitis (ex. "Kardiofonas"), kuriam akopanuos A.Zabotkaitės grupė, ir Algirdas Kaušpėdas, kuris kartu su grupe BIX atliks viena dainą iš "Anties" repertuaro. Taip koncertuos Klaipėdos legenda "Rokfeleriai + Kontrabanda", bei bus parodytas Šiaulių menininkų vizualinis- muzikinis projektas "Archidunda". Koncertas pasibaigs specialiai renginiui sukurtu himnu Lietuvai, kaip atgimstančiai meilės karalystei "Meilės uostas" (tekstas pridedamas). Renginį ves Marijus Mikutavičius.


Priedai

A. Zabotkaitės grupė
Gėlių vaikai
Kertukai


Atsiliepimai spaudoje

Teatro aikštę sudrebins senojo ir naujojo roko fiesta
„Gėlių naktyje“ netrūko roko ir gerų prisiminimų
Roko dinozaurai nesirengia palikti scenos
Gėlių naktis Klaipėdoje