Gėlių vaikai


Legendinė Vilniaus grupė susikūrusi 1969-aisiais metais. Tiek savo pavadinimu, tiek įvaizdžiu, tiek dainų tekstais demonstravo solidarumą su hipių judėjimu.

Iš pradžių repertuare vyravo The Beatles, The Rolling Stones, The Doors dainos. Pirmasis "Gėlių Vaikų" koncertas įvyko jau 1969 m. kovo 8 d. Ryšių ministerijos klube, kur nuskambėjo ir pirmosios savos kūrybos dainos: "Gėlių vaikai" ir "Gėlių meilė" (m. ir ž. S.Daugirdo). Netrukus po to grupė dalyvavo Vilniaus saviveiklinių kolektyvų apžiūroje ir tapo laureatais. Nuo tada grupė ėmė koncertuoti ir plačiau.

Po truputį ryškėjo ir savitas grupės stilius, kuriame jungėsi baladės, roko ritmika bei bliuzinės improvizacijos. Repertuare daugėjo savos kūrybos dainų: "Gyveno duobkasys kapuos" (m. S.Daugirdo, ž. V.Mačernio), "Kirvis" (m. S.Daugirdo, ž. J.Marcinkevičiaus), "Neklauskit meilės vardo" (m. S.Daugirdo, ž. P.Širvio), "Laisvės pavėsy" (m. ir ž. S.Daugirdo). Taip pat atsirado ir keletas instrumentinių kompozicijų.

Grupė egzistavo maždaug iki 1975 m. Jai iširus buvęs grupės įkūrėjas ir pagrindinė siela - Stasys Daugirdas užsiėmė individualia muzikine- pedagogine veikla. Ligi šių dienų jis užaugino visą eilę gitaristų, grojančių įvairiuose Lietuvos grupėse.

Į aktyvesnę muzikinę - koncertinę veiklą sugrįžo tik prieš keletą metų, kuomet įrašė senų "Gėlių vaikų" albumą, kurį taip ir pavadino - "Gėlių Vaikai". "Karališkoje gėlių naktyje" Stasys Daugirdas, padedamas savo mokinių, atliks penkias romantiškas, meilės lyrika ir hipiška dvasia persisunkusias 60-ųjų dainas.


<< Atgal