• Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė

Jūratė ir Kastytis (2002)

Jūratė ir Kastytis (Audio CD)

Pasakoti apie šį kūrinį reiktų pradėti nuo Radzevičiaus ir poeto Rimvydo Stankevičiaus pažinties. Ji prasidėjo dar studijų laikais, apie 1996 m., kartu naikinant „ugninį“ vandenį Saulėtekio bendrabučiuose. Iki bendrų kūrybinių iššūkių tada nebuvo prieita. Apie 2001 m. vėl netyčia susitikus, poetas pareiškė, kad yra prikaupęs parako driokstelėti genialų libretą. Netrukus pasitaikė proga šį teiginį įrodyti, mat Radzevičiaus iškeltos roko operos „Jūratė ir Kastytis“ idėją palaimino Klaipėdos kultūros Burministrė. Panašu, kad poetas nemelavo – po gero pusmečio gimusioje roko operoje žodžio ir muzikos tandemas nuskambėjo kaip niekad įtaigiai. O Smilgevičiūtės ir Mikutavičiaus atliekamos arijos „Meilės duetas“ ir „Atsisveikinimas“ visiems laikams įsirašė į ieškančių meilės širdžių žemėlapius.

Jūratė ir Kastytis yra visiems gerai žinoma legenda apie mirtingojo žmogaus ir jūrų valdovės meilę, pasibaigusią Gintarinių rūmų griūtimi. Tačiau ši roko opera nepakartoja populiarios legendos, bet ją pratęsia. Tai pasakojimas apie Jūratės atgaivinimą, apie meilės pergalę prieš Perkūną, apie Jūratės ir Kastyčio jungtuves ir apie Gintarinių rūmų atstatymą sausumoje.

Premjera įvyko Klaipėdoje 2002 m. rugpjūčio 1 d. šio miesto 750-tojo jubiliejaus proga. Nuotraukos

1. Uvertiūra
2. Kastyčio rauda
3. Jūratės prikėlimas
4. Meilės duetas
5. Motinos malda Perkūnui
6. Neptūnas ryžtasi kovai
7. Atsisveikinimas
8. Mūšis
9. Pergalės daina
10. Neptūnas skelbia tuoktuves
11. Finalas (Klaipėda)

Libreto autorius: Rimvydas Stankevičius
Kompozitorius: Rokas Radzevičius
Spektaklio režisierius: Benas Šarka
Choreografas: Andrius Pulkauninkas
Scenografijos autorė: Marta Vosyliūtė
Šviesų dailininkas: Audrius Jankauskas
Ugnies efektų režisierius: Rytis Kubilius

Dainininkai:

Aistė Smilgevičiūtė (Jūratė)
Marijus Mikutavičius (Kastytis)
Saulė (Kastyčio motina)
Kostas Smoriginas (Kopų Senis)
Olegas Ditkovskis (Perkūnas)
Vladas Bagdonas (Neptūnas)

Taip pat dainavo choro grupė „Stačios Kruopos“ (Kęstutis Drazdauskas, Tadas Radzevičius, Audronė Pociūtė, Rimvydas Stankevičius, Sergej Trofimov, Gedimina Šalkauskaitė, Dainius JuciusGediminas Jakutis, Jovita Jucienė, Jūratė Vaičekauskaitė, Jurga Voldemaraitė).

Grojo: Gintautas Gascevičius – mušamieji, Aurimas Povilaitis – perkusija, Sergej Trofimov – bosinė, akustinė, elektrinė gitara, Gediminas Jakutis – solinė ir akustinė gitara, Mantvydas Kodis – klavišiniai, Dainius Jucius – dambrelis, Valerijus Ramoška – trimitas, Danielius Praspaliauskis – saksofonas, Tomas Karka – trombonas, Žilvinas Smalys – fagotas.

Įrašyta 2002 balandžio-liepos mėn. „Skylės“ įrašų studijoje
Garso režisieriai: Mantvydas KodisArūnas PetronisRokas Radzevičius
Suvedimo režisierius – Raimondas Trilikauskis