• Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė

Periklių giesmės (1994)

Periklių giesmės (Audio Cassette)Tai daugiausia satyrinių baladžių rinkinys, atspindintis „Skylėnų” poezijos herojų gyvenimą. Žodžio „Periklis” metafora iš vienos pusės siejama su istorine charizmatiška Atėnų valdovo Periklio (495 – 429 m. pr. m.e.) asmenybe. Jis ne tik turėjo įpūdingą kiaušinio formos galvą, globojo menus ir literatūrą, bet ir bandė laužyt stereotipinį požiūrį į moteris, vesdamas laisvo elgesio moterį (heterą) Aspasiją. Tai tapo vienu iš motyvų, kodėl jis laikomas demokratijos pradininku. Lietuvių kalboje žodis „periklis” įgauna dar ir kitą prasmę – tai „ perintis” žmogus. Perkeltine prasme kūrybos procesas – tai taip pat savotiškas „perėjimas”, o kuriantys žmonės – tai „Perikliai”.

 

01.  Virvelininkai    (giesmė sveikinanti)
02.  Bitutė    (giesmė vegetarų)
03.  Pašvaistė    (giesmė šilta)
04.  Benas    (psalmė maištingoji)
05.  Krioklys    (giesmė nostalgiškoji)
06.  Miegančių gražuolių valsas    (antigiesmė rytinė)
07.  Periklis    (giesmių giesmė)
08.  Ernestas    (giesmė ūkininkų)
09.  Karvė    (giesmė plaukuota)
10.  Riteris    (giesmė liūdna)
11.  Elektrinė utėlė    (giesmė lietuviška)
12.  Laivas    (giesmė skęstančių)
13.  Laikas rišti mazgus    (giesmė užrišanti)

MUZIKA: R. Radzevičius (1-12); M. Kodis (13).
ŽODŽIAI: R. Radzevičius (1, 2, 4, 9-12); T. A. Rudokas, G. Danytė, R. Radzevičius (3); V. Dekšnys (5); K. Gudonytė (6); D. Stankevičius (7, 8); M. Kodis (13).

ĮRAŠYTA (išperėta) 1994 metų pavasarį „TAMSTA” records” studijoje.
Garso režisierius A. Skernevičius
Viršelio dailininkas R. Radzevičius
Sponsorius M. Kodis

„SKYLĖ” dėkoja:

Kodžių ir Gudonių klanams už finansines operacijas, Radzevičių šeimai už potenciją, Stankevičių pošeimiui už sūnų stačiabačkį, Dekšnio senelei už rasę, A. Skernevičiui už kantrybę, Maišui už bimbalą (dombrelį) ir bosą, Čiužiniui už batus, Veikaniukui už ratus ir pinigus, Aistei už bambuką ir maistą, Babijonui už eterį, T. A. Rudokui už budrumą, sargėms už discipliną, prof. G. Česniui už tai, kad laiku išmetė, taipogi Plateliams, Benui, Perikliui, Ernestui, Noreikai, Kubanui ir Žanetai už įkvėpimą.

Pora žodžių apie Periklių giesmes:

Viskas atsirado todėl, kad moterys buvo:
1. Piktos;
2. Žydinčios;
3. Perinčios:
a) lukštinės
b) belukštės
c) termojadernos
Perikliai buvo išprievartauti gimti perinčių-lukštinių moterų ir elektrikų sąmokslo pasekoje. Jie užaugo statūs ir kieti. Pagrindiniai požymiai išliko tie patys: dantys, sparnai ir kiaušiniai. Pasiekę tai, jie pragydo ir ėmė chroniškai negesti. Ilgainiui giedojimas materializavosi į šią kasetę.
„Periklių giesmės” – tai baladžių rinkinukas ilgai rujojusiems turistams (idant visi mes turistai šioje žemėje). Galbūt jis skirtas ir nevaisingumą praradusiems astronautams. Manome, pretenzijų neturės net užkietėjęs Grinpysas.
O jei tokių atsirastų, skųstis galima telefonais: 004 ir 005.

Giesmes perėjo:

Periklis ROKAS R. Radiatorių meistras (turi geležies ir skiediklio), turi šlagbaumą ir nieko nepraleidžia, gydo votis, pažastis ir įskilimus, vegetaras.
Priekinis vokalas, myli gitarą, nors nevengia ir bandžos.

Periklis MANTAS K. Plėšrus odininkas, nevegetaras, neabejingas plaukuotoms kojoms, asmenybė, minko klavišus, tešlą ir moteris.
Užlaužtas tampa užpakaliniu vokalu.

Periklis DARIUS S. Sąžiningas duobkasys, svajingas žolėdis, prakaulus ir labai landus, turi kerzus, kastuvėlį ir brolį kataliką.
Muša bačką ir virpina bimbalą (dombrelį).

Aspasija KRISTINA G. Vienintelė tikra moteris „Skylėje”, lengvai pakelia drėgmę, šilumą ir nosį, myli gamtą, o ypač vabalus, matė plaukuotą Kubano krūtinę, vegetarė.
Zyzia smuiku, stena ir dejuoja, kartais – užpakalinis vokalas.

Pusperiklis KĘSTUTIS D. Paslaptingas tipas, nemėgsta žydrų fanų, moterų turi daugiau už Roką, prezidentas, nevegetaras.
Čiulpia fleitą, čiulba, įvaldęs užpakalinio dainavimo techniką.

Periklis VYTAS D. Minties virtuozas, pavasarį nešioja skaistybės kelnes, nes rujoja (labai pavojingas), wiską valgo, geria, vaizduoja literatūrinį agentą, dumdidadininkas.

Menedžeris iš didžiosios raidės ROBERTAS Ž. Gamina bimbalus, skaptuoja obelis ir fistaškas, gundo moteris „Skylės” kasetėmis, buvo Taline ir pažįsta visus reikalingus žmones. Tel. 731286.

O taip pat perėjime dalyvavo jaunasis talentas DAINIUS (violončelė).

(c) LX SKYLĖ 1994

Jei norite sužinoti daugiau, pasiskaitykite to meto straipsnį.