Miuziklai

Roko opera
"Jūratė ir Kastytis"


Nuotraukos
Libretas
Kompaktinė plokštelė

Kompozitorius Rokas Radzevičius, libreto autorius Rimvydas Stankevičius, režisierius Benas Šarka, scenografė Marta Vosyliūtė, choreografas Andrius Pulkauninkas, ugnies ir pirotechnikos efektai - Rytis Kubilius ir firma "Blikas".

Pagrindinius vaidmenis atlieka:

Marijus Mikutavičius - Kastytis
Aistė Smilgevičiūtė - Jūratė
Saulė Laurinaitytė - Kastyčio Motina
Vladas Bagdonas - Neptūnas
Olegas Ditkovskis - Perkūnas
Kostas Smoriginas - Kopų Senis
Taip pat 8 asmenų modernaus šokio grupė
Trukmė 60 min.

Roko operos "Jūratė ir Kastytis" premjera įvyko 2002 m. rugpjūčio 1 dieną Teatro aikštėje Klaipėdoje. Spektaklis sužavėjo daugiatūkstantinę minią ir buvo pripažintas vienu geriausių "Jūros šventės" ir apskritai Klaipėdos 750-ųjų metų jubiliejaus minėjimo renginių.

Roko opera "Jūratė ir Kastytis" - tai daugiaplanis muzikos, teatro, modernaus šokio, šviesos efektų bei pirotechnikos konstruktas, ne nupasakojantis, o pratęsiantis visiems gerai žinomą legendą apie jūros dievaitės Jūratės ir mirtingojo žvejo Kastyčio meilę. Šios roko operos siužetas prasideda kaip tik tuo, kuo baigiasi legenda - Kastytis klūpi ant jūros kranto apraudodamas Perkūno nukirstą savo mylimąją. Toliau siužetas ima vystytis netikėtai, pagrindinės siužetinės linijos yra meilė, kova tarp didžiųjų stichijų. Viskas baigiasi Jūratės bei Kastyčio vestuvėmis bei sumanymu sudaužytus gintaro rūmus atstatyti krante.

Šis roko operos pastatymas - renginys, skirtas tiek jaunam, tiek senam, kiekvienas jame ras šį tą patrauklaus bei netikėto savo akiai. Melodinga, lyriška muzika, kiek komiškas tekstas, įspūdinga scenografija, originalūs, kiek postmodernistiški režisūriniai sprendimai, dinamiškas veiksmas, papuoštas šokio elementais bei pirotechnikos išmonėmis, puikus Lietuvos šou padangės žvaigždžių dainavimas...

Įmanomas ir roko operos teatrinis variantas, t.y. adaptuotas uždarai erdvei (teatro ar kultūros namų scenai).


Susidomėjusius prašom kreiptis: rokas@skyle.lt