Uniformos

Tarptautinis jaunimo miuziklas

2000 birželio 16 - liepos 16 d. Lietuva2000 - uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė jaunimo metais. Todėl 2000-aisiais metais buvo organizuojami įvairūs renginiai, skirti jaunimo metams pažymėti ir atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo problemas.

Vienas iš didesnių Jaunimo metų kūrybinio festivalio projektų buvo tarptautinis miuzikinis jaunimo projektas "Uniformos", kurį organizavo nevyriausybinės organizacijos "Skylė" (Lietuva) ir LKJ Sachsen - Anhalt e.V. (Vokietija), bendradarbiaudamos su Valstybine jaunimo reikalų taryba ir Europos Komisijos programa "Jaunimas Europai" bei Atviros Lietuvos Fondu.

Šis demokratinio jaunimo ugdymo projektas buvo pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje.

Projekte dalyvavo 24 jauni žmonės, besidomintys muzika ir vaidyba, iš įvairių pasaulio valstybių: Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Švedijos, Slovakijos ir Kazachstano. Padedami režisieriaus Volker Dietzel (Vokietija) bei grupės "Skylė" (Lietuva) ir daininkės Aistės Smilgevičiūtės savo mintis apie demokratiją jie išreiškė muzikos ir vaidybos pagalba - sukūrė miuziklą "Uniformos".

Miuziklo premjera įvyko liepos 6 d. 20 val. Jaunimo teatre, Vilniuje. Taip pat miuziklas keliavo po Lietuvą. Pasirodymai vyko:

Liepos 7 d. Druskininkuose, Kultūros centre "Aidas"
Liepos 10 d. Kretingoje, Kultūros namuose
Liepos 11 d. Kuršėnuose, Kultūros centre
Liepos 12 d. Panevėžyje, Kultūros centre
Liepos 14 d. Visagine, Kultūros centre "Draugystė"

Pasirodymų vietose vyko Kuršėnų mokyklų mokinių meno darbų paroda "Uniformos".


Rėmėjai:

Taipneta
Jaunimo Tarptautinio bendradarbiavimo agentūra
Atviros Lietuvos Fondas
Valstybinė jaunimo reikalų taryba
Panevėžio m. savivaldybė
Druskininkų m. savivaldybė
M.Kodžio Personalinė Įmonė
"Garsų studija"