• Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė
  • Skylė

Kubatūrinė radiacija (1994)

Kubatūrinė radiacija (Audio Cassette)

Bene drastiškiausias grupės albumas, savo laiku išgąsdinęs ne vieną lyriškai nusiteikusią filologę. 1994 metais išleistas kasetės pavidalu kelių šimtų vienetų tiražu, vėliau ilgai buvo slepiamas „Skylėnų” archyvinėje spintoje. Po 17 metų ištrauktas ir „paremontuotas”: 2011-ųjų lapkričio – gruodžio mėnesiais atliktos garso korekcijos, papildytos instrumentuotės bei paryškintos vokalinės linijos. Šiame albume per siurrealistinius įvaizdžius, pankroko gaivališkumą ir saviironiją analizuojamos tokios nepopuliarios temos: baimė, pyktis, skausmas, savidestrukcija. Tai tarsi materialstinės filosofijos duobkasių folkloras. Įspejimas tėvams – yra necenzūrinių žodžių. Tik suaugusiems, stabilios psichikos, aštrių pojūčių mėgėjams.

 

1.    skylė
2.    zumbaje
3.    interpiskinė stotis
4.    ubagai
5.    iškastruotas protas
6.    om
7.    kubatūrinė radiacija
8.    su šiaurės vėju
9.    nereikia aiškint
10.   transcendentinis vamzdis
11.   mano gyvenimas
12.   ubagynas

muzika ir žodžiai:
r. radzevičius, išskyrus 2, 7 r. radzevičius/v. kubaitis, 8 r. radzevičius/v. dekšnys, 11 m. kodis, 12 įžangoje deklamuojamas eilėraštis – a. mockaus.

įrašyta 1994 m. rudenį tamsta records studijoje;
garso operatorius a. skernevičius;
viršelio dailininkė k. gudonytė;
grupė dėkoja: dagnei, aistei, giedrei, arūnui, modestui ir tiems, kurie dar klauso skylę.

(c) LX SKYLĖ 1994
Šį albumą galimą įsigyti elektoniniu formatu:  Broliai - Aistė Smilgevičiūtė ir SKYLĖ

skylė:

rokas radzevičius – gitaros, birbynė, bandža, vamzdžiai, pagrindinis vokalas;
kristina gudonytė – smuikas, vokalas;
mantas kodis – klavišiniai, vokalas;
kęstutis drazdauskas – fleita, vokalas;
darius stankevičius – mušamieji;
robertas žukas – grupės menedžeris.

apie šio albumo prezentaciją galite paskaityti 1995 m. „lietuvos ryto” straipsnyje

raktas

tau keista, kad JIS panašus į embrioną. nesistebėk, JIS tikrai ne tu, nebent tik vienas iš tavo giluminių atspindžių. JIS – paskutinis vorų priedermės atstovas, nusižudęs savo skaistybės viršūnėje, o pomirtyje patalpintas į skylę, kurioje JAM buvo ištransliuotas JO paties gyvenimas.
gimė JIS zumbaje planetoje. oro ten nebuvo. visi kvėpavo geismu ir kubatūrine radiacija. aštuoniolikos metų JIS pateko į interpiskinę stotį, kur praregėjo (plačiau žr. „interpiskinės stoties analai”). iš ten išėjo pasirinkęs ubago kelią ir sužinojęs, kad pasaulį valdo iškastruotas protas. vienintelis būdas apsisaugoti nuo kastracijos – atiduoti protą om globai. toliau JO kelias vedė į miestą – kubatūrinės radiacijos epicentrą. šis miestas buvo trikampio formos, o jo kampuose buvo: skausmas, pyktis ir baimė. pučiant šiaurės vėjui kubatūrinė radiacija plito tiek sausumoje, tiek pojūryje. pralįsdamas pro transcendentinį vamzdį JIS užsitikrino sau atsparumą radiacijai ir potenciją. vėliau, praėjęs dykumą ir nekaltybės pievą JIS pasiekė savo galutinį tikslą – ubagyną. tai ir buvo JO skaistybės viršūnė.
čia transliacija baigėsi, garsų jūra virto vienu garsu om. JIS buvo paimtas į om.